Dieta paleo – efekty odchudzania


Dieta paleo znana również jako dieta jaskiniowców lub jadłospis człowieka pierwotnego, to rozwiązanie, które coraz częściej polecane jest przez dietetyków, ekspertów i lekarzy.

Dieta paleo, czyli dieta nie tylko na odchudzanie

Dieta paleo swoją popularność zyskała głównie przez fakt, iż wykazuje właściwości odchudzające. Korzyści ze stosowania tej diety jest jednak znacznie więcej. Zaliczamy do nich między inny: poprawę składu i budowy ciała, zmniejszony poziom toksyn w organizmie, pozytywny wpływ na kondycję narządów wewnętrznych.

Stosowanie paleo jest coraz powszechniejsze. Tzw. dieta jaskiniowców charakteryzuje się tym, iż bazujemy głównie na mięsie, owocach i warzywach, a odrzucamy między innymi zboża. Tak właśnie odżywiano się kiedyś, co gwarantowało długowieczność. Wszak, mimo postępu medycyny – średni wiek człowieka wcale nie jest dłuższy, co wynika między innymi ze zmian żywieniowych.

Paleo – coś więcej niż dieta

Dieta paleo określana jest wręcz jako styl życia, w którym króluje rozmaitość i natura. Odchudzanie w stylu „paleo” to między innymi crossfit i inne „naturalne” formy aktywności fizycznej. To styl, który praktykuje wiele znanych osób.

Jakich efektów odchudzania można spodziewać się po diecie paleo?

Odchudzanie z dietą paleo to efektywny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Efektywność tego jadłospisu jest bardzo wysoka, jednakże należy mieć na uwadze, że poza zmianą nawyków żywieniowych na zdrowsze niezbędne jest też podejmowanie aktywności fizycznej.

Nie mniej jednak, ze względu na praktyczny brak ograniczeń jeśli chodzi o ilość spożywanego jedzenia, paleo uznawana jest za wygodne rozwiązanie dietetyczne. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się właśnie na tę formę odchudzania.

Co więcej – wiele osób już po osiągnięciu celu decyduje się na kontynuację życia w tym samym stylu. Wszak, to nie tylko skuteczny sposób na odchudzanie, ale także na poprawę samopoczucia i ogólną kondycję organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *