Zielona herbata – czy wspomaga odchudzanie?


W dzisiejszych czasach, niemal 50% społeczeństwa boryka się z problemem nadwagi. Tak wysoki odsetek to wynik między innymi – złego odżywiania oraz siedzącego trybu życia. Pełna automatyzacja, brak ruchu i sztucznie modyfikowana żywność to największe przyczyny problemu nadwagi i otyłości w cywilizowanych krajach.

Odchudzanie, czyli dieta, ćwiczenia i…

…suplementacja. Preparaty wspomagające odchudzanie mogą pochwalić się coraz większą skutecznością, co oczywiście ma przełożenie na zainteresowanie tego typu środkami. Szacuje się, że okolo 40% osób podejmujących trudy odchudzania korzysta z różnego rodzaju środków wspomagających.

Jednym z najlepszych przykładów tego typu preparatów jest zielona herbata. To preparat, któego właściwości pro-zdrowotne znane są od wielu lat. Jednakże, czy poza usprawnianiem pracy narządów wewnętrznych, zielona herbata wspomaga procesy odchudzania?

Zielona herbata na odchudzanie – czy działa?

Zielona herbata to środek ogólnodostępny. Można go znaleźć na półkach w supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością oraz w Internecie. Korzysta z niej wiele osób, gdyż specyfik ten posiada liczne właściwości wspomagające pracę organizmu.

Ostatnimi czasy popularność tego specyfiku znacząco wzrosła. Wszystko za sprawą badań, które potwierdziły dotychczasowe przypuszczenia – zielona herbata jest środkiem wspomagającym odchudzanie. Efektywność tego preparatu jest bardzo różna. Nie mniej jednak, zaletą tego środka jest fakt, iż jest on w pełni naturalny, a co za tym idzie – nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Co więcej, zielona herbata poprawia pracę systemu pokarmowego.

Zielona herbata – jak stosować?

Zielona herbata powinna być stosowana 2-3 razy na dobę. Zaleceniem dietetyków może być również to, by byla spożywana w pierwszej części dnia (działanie pobudzające).

Alternatywnie można korzystać z ekstraktu z zielonej herbaty w formie kapsułek. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Tym bardziej, że specyficzny smak tego preparatu nie każdemu może odpowiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *