Co na przedwczesny wytrysk?


Męski temat tabu – przedwczesny wytrysk. Przypadłość ta jest niezwykle uciążliwa: ogranicza współżycie seksualne, wprawia w kompleksy i powoduje ogromny stres przed zbliżeniami. Na całe szczęście jest to dolegliwość w pełni uleczalna. Leczenie przedwczesnego wytrysku jest zatem możliwe – trzeba jedynie przełamać wstyd i udać się na konsultację z lekarzem.

Co na przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk można podzielić na dwa rodzaje: pierwotny oraz nabyty. Pierwszy z nich to przewlekła choroba bezpośrednio związana z patologią receptorów i transporterów serotoninowych. Drugi z kolei jest nabywalny i może być spowodowany przez przebyte choroby, urazy mechaniczne oraz czynniki społeczno-psychiczne.

Medycyna oferuje kilka rozwiązań, najpopularniejsza, a zarazem najskuteczniejsza forma to farmokoterapia. Aby ją rozpocząć lekarz specjalista musi przeprowadzić wywiad i zalecić niezbędne badania, celem poznania przyczyn przedwczesnej ejakulacji.

Obok farmakoterapi najczęściej stosowana jest psychoterapia. Lekarze jednak zalecają podejmowanie jej w parze z kuracją farmaceutykami. Aby wyeliminować problem należy bowiem stosować leczenie dwufazowe.

Przedwczesny wytrysk – wskazówki

Przedwczesny wytrysk można ograniczać stosując się do wskazówek dotyczących współżycia. Aby uniknąć przedwczesnej ejakulacji należy:

  • Znacząco spowolnić wszelkiego rodzaju ruchy. Zaprzestawać kontaktu w momencie narastającego podniecenia. Nie należy jednak dopuszczać do ustania erekcji.
  • Im częściej będziesz uprawiać seks, tym wytrysk będzie się opóźniał (zostało to potwierdzone badaniami). Opóźnienie wynika z faktu, iż organizm (fizycznie i psychicznie) staje się mniej wrażliwy na każde zbliżenie. Tu jednak nie wszystko zależy od nas samych, bowiem nie każdej kobiecie ta forma „kuracji leczniczej” będzie odpowiadać.

Wielu lekarzy podkreśla również znamienny wpływ zdrowego trybu życia na brak problemów seksualnych. Wbrew pozorom – dieta, aktywnośc fizyczna mogą dokonać cudów. Oczywiście najlepiej łączyć te elementy z farmakoterapią, psychoterapią i ćwiczeniami. Wówczas to, efekty mogą przyjść naprawdę szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *