Wiekszy penis – czy warto powiekszac penisa?


Czy wiesz, że aż 40% mężczyzn wykazuje niezadowolenie z rozmiaru swojego penisa. Panowie, bardzo często z tego tytułu wpadają wręcz w kompleksy. Czy słusznie? Czy rozmiar faktycznie ma aż tak duże znaczenie?

Kobiety zapytane o rozmiar członka są zgodne…

W 2002 roku przeprowadzono badania na 375 aktywnych seksualnie kobietach. Zadania ustalenia czy rozmiar ma znaczenie podjął się francuski uczony – doktor Francken. Sporządzono kwestionariusz na którego uzupełnienie zdecydowało się około 45% badanych Pań. Na pytanie, czy długość penisa ma znaczenie Panie odpowiadały następująco:

Długość penisa jest absolutnie najważniejsza1%
Długość penisa jest ważna20%
Długość penisa nie jest zbyt ważna55%
Długość penisa nie ma absolutnie żadnego znaczenia24%

 

Wyniki tego badania jednoznacznie wskazują, że penis i jego długość nie stanowi najważniejszego atrybutu, przynajmniej w oczach kobiet. Panie pytając o elementy wpływające na satysfakcję seksualną zdecydowanie częściej wymieniają takie elementy jak:

  • Forma gry wstępnej
  • Długość stosunku
  • Zaangażowanie partnera/spełnianie fantazji

Rozmiar i gabaryty penisa znajdują się na odległym miejscu. To powinno uspokoić część męskiej populacji.

Mimo wszystko, chcę powiększyć penisa!

Niektórych mężczyzn nawet najbardziej optymistyczne badania nie są w stanie przekonać do zmiany zdania. Dla tych Panów, medycyna ma w ofercie kilka rozwiązań, które umożliwiają skuteczne powiększenie prącia. Zaliczamy do nich między innymi:

  • Operacja chirurgiczna nacięcia więzadeł wieszadłowych
  • Aplikacja kwasu hialuronowego
  • Suplementacja tabletek
  • Ćwiczenia na powiększanie prącia

Niekiedy zastosowanie znajduje również leczenie hormonalne. Dochodzi do niego w przypadku, gdy penis nie osiąga 8 centymetrów we wzwodzie (tzw. mikropenis). W każdym innym przypadku są przeciwwskazania do stosowania leczenia hormonalnego.

Przed wykorzystaniem jakiejkolwiek metody – koniecznie skontaktuj się z seksuologiem. Być może Twoje niezadowolenie jest bezpodstawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *