3 proste metody na wybielenie zebow


Białe zęby – marzenie wielu kobiet i wielu mężczyzn. W końcu, uśmiech to jeden z najważniejszych walorów urody. Niestety, bardzo często zaniedbujemy go w młodości, co kończy się zażółceniami i przebarwieniami.

Wówczas to, nie wystarczy regularne szczotkowanie, aby przywrócić naturalny kolor i pozbyć się przebarwień. Konieczna jest zdecydowanie bardziej radykalna interwencja.

W gabinetach stomatologicznych już teraz można przeprowadzić kompleksowe zabiegi wybielania zębów przy wykorzystaniu specjalistycznych lamp. To rozwiązanie efektywne, dosyć trwałe i w pełni bezpieczne. Niestety – jest jedno małe „ale” – za zabieg trzeba słono zapłacić. Nie każdy może pozwolić sobie na tak duże wydatki.

Alternatywy dla zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej – domowe sposoby
Na całe szczęście – istnieją skuteczne receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Poznaj trzy najlepsze metody na wybielenie zębów:

Szczotkowanie sodą oczyszczoną
Soda oczyszczona to silna substancja, która działa oczyszczająco, odkwaszająco i rozświetlająco. Ma doskonały wpływ na kolor naszych zębów. Jest jednak przy tym niebezpieczna dla naszego szkliwa. Z tego też względu realizacja zabiegów szczotkowania sodą nie powinna być regularna. Zabieg można stosować „od czasu do czasu”. W przeciwnym wypadku możemy uszkodzić szkliwo.

Płukanki sokiem z cytryny
Sok z cytryny to substancja, która bardzo powszechnie wykorzystywana jest w przemyśle stomatologicznym. Silne właściwości rozświetlające potrafią zniwelować nawet największe przebarwienia.
Płukanki sokiem z cytryną są bezpieczne, ale ich nadmierne stosowanie nie jest wskazane (kwasy owocowe mogę wpływać na zdrowie i kondycję zębów).

Herbata z czystka
Alternatywą dla zabiegów w gabinetach stomatologicznych jest również herbata z czystka. To metoda, która cieszy się ogromną popularnością, gdyż niesie za sobą również wiele innych korzyści (między innymi wzmocnienie i oczyszczenie organizmu). Rozwiązanie te jest w pełni bezpieczne, nie powoduje reakcji niepożądanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *