Depilacja intymna


W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi fakt, iż kobiety poddają depilacji niemal całe ciało. Niegdyś, włosy usuwano tylko z nóg i rąk. Aktualnie, Panie pozbywają się owłosienia z całego ciała, także okolic intymnych.

Depilacja intymna to proces powszechny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Metod usuwania owłosienia z tych niezwykle wrażliwych miejsc jest kilka. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy, najczęściej wykorzystywane.

 1. Depilacja brazylijskaDepilacja brazylijska to nic innego jak usuwanie nadmiernego owłosienia z okolic intymnych przy użyciu rozgrzanego wosku lub pasty cukrowej. Zabieg polega na nałożeniu szpatułką substancji o wysokiej temperaturze, a następnym zerwaniu wraz z włosem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

  Zabieg depilacji brazylijskich wbrew pozorom nie jest bolesny i nie powoduje podrażnień. Przeprowadzony przez kompetentną osobę, jest komfortowy. Trwałość efektów to kilka-kilkanaście tygodni.

 2. Golenie włosówZdecydowanie najpowszechniejszą formą depilacji intymnej jest usuwanie włosów depilatorami, maszynkami i golarkami. Ścinanie włosa przy samej skórze jest bardzo skuteczne, ale niestety niezbyt trwałe. Efekty utrzymują się kilka dni, przez co zabieg trzeba bardzo często powtarzać.

  Zaletą usuwania włosów poprzez golenie jest bez wątpienia fakt, iż to metoda bardzo tania. Można ją zrealizować przy wykorzystaniu jednorazowej maszynki do golenia.

 3. Depilacja laserowaUsuwanie włosów laserem to zabieg, którego dostępność w ostatnich latach uległa znacznej poprawie. Aktualnie sprzęt do tego typu zabiegów znajdziemy w każdym, lepszym salonie kosmetycznym.

  Depilacja laserowa to rozwiązanie trwałe. Pozwala na pozbycie sie włosów nawet na kilka lat. Wszystko za sprawą uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa.

  Zabieg usuwania włosów laserem nie jest bolesny, nie powoduje podrażnień i nie wymaga rekonwalescencji.

A Ty droga/i czytelniku/czko z jakich metod depilacji intymnej korzystasz? Które rozwiązanie jest według Ciebie najlepsze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *