Jak mieć białe zęby – domowe sposoby


Naturalne ubarwienie zębów jest różne – od śnieżnobiałych, poprzez biały z odcieniami szarości, a skończywszy na żółtobrunatnych. Z naturą nie wygramy.

Za najatrakcyjniejsze ubarwienie zębów uchodzi wyrazisty biały, który to stanowi cel wielu osób. Jeśli pragniesz dowiedzieć się jak skutecznie wybielić zęby – zapoznaj się ze sposobami, które przedstawiamy poniżej.

Soda oczyszczona

Zastosowanie sody oczyszczonej w pielęgnacji zębów jest bardzo powszechne. Wystarczy wymieszać odrobinę sody oczyszczonej z pastą do zębów, a następnie szczotkować. Soda ma silne właściwości, dlatego też zalecamy korzystanie z tego typu mikstury maksymalnie raz dziennie.

Cytryna

Kwas askorbinowy często określany jest mianem wybielacza zębów. Przyjmowanie cytryny w postaci soku i płukanki tego typu okazują się niezwykle skuteczne. Sok z cytryny można dostarczać w każdej postaci, nawet w herbacie.

Ogranicz kawę

Kawa ma bardzo duży wpływ na przebarwienia występujące na zębach. Dlatego też, ograniczenie jej spożycia znacznie ograniczy problem żółtych zębów. Kawę możesz zastąpić zieloną herbatą, która ma równie silne działania pobudzające (można stosować z cytryną, co spotęguje efekt).

Pasta wybielająca

Dla wielu pasta wybierająca jest pierwszym wyborem przy walce o białe zęby. Czy słusznie? To już zależy od konkretnego wyboru. Na rynku dostępnych jest wiele past, które tylko z nazwy są wybielającymi. Prawdziwe pasty wybielające dostępne są w aptekach, a ich cena sięga kilkudziesięciu złotych za tubkę.

Truskawkowa kuracja

Nasiona znajdujące się na truskawkach umożliwiają naturalne pozbywanie się zanieczyszczeń znajdujących się na zębach. Bardzo często zaleceniem stomatologów jest codzienna konsumpcja tych pysznych owoców. Są niskokaloryczne, dlatego nie musisz obawiać się o swoją figurę. Smacznego!

Nici dentystyczne

Niezwykle skutecznym akcesorium, które umożliwi zachowanie czystości w zębach są nici dentystyczne. To rozwiązanie polecane jest przez dentystów i uważane, za zdecydowanie skuteczniejsze aniżeli standardowe szczotkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *