Jak pielegnowac wlosy krecone?


Kobiety, które posiadają kręcone włosy bardzo często narzekają z tego powodu. Pielęgnacja włosów tego typu jest bowiem zdecydowanie bardziej wymagająca. Włosy kręcone aprobują w większym stopniu, są zdecydowanie podatniejsze na zniszczenia.

Trzeba obchodzić się z nimi delikatnie, a zabiegi pielęgnacyjne wykonywać znacznie częściej. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji włosów tego typu.

Jak i czym myć włosy kręcone?

Ze względu na fakt, że włosy kręcone są z natury zdecydowanie bardziej suche i łamliwe, warto korzystać z szamponów, które nie działają zbyt silnie. Detergenty powinny być słabe, a codzienna pielęgnacja powinna polegać tylko na odświeżeniu włosów.

Proponujemy wykorzystać w tym celu delikatny produkt dla dzieci (szampony te są wolne od silnych detergentów) lub odżywkę (odświeży włosy).

Odżywianie włosów kręconych

Co do tego, że włosy kręcone potrzebują dodatkowego odżywiania nie ma wątpliwości. Trzeba pamiętać, by wybierać produkty przeznaczone właśnie do tego typu włosów. Nie polecamy oszczędzać na odżywkach – to kosmetyk kluczowy w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosa.

Istotne jest również odżywianie włosa od wewnątrz – tudzież suplementacja minerałów i witamin. Można to robić w formie tabletek, bądź – dla bardziej wymagających – umieścić niezbędne wartości w zdrowej diecie.

Maski i olejowanie – dla włosów kręconych

Nie wystarczy myć i odżywiać włosów, by uzyskać intensywny kolor i objętość. W tym celu warto wykonywać dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Podobnie jak w przypadku odżywek do włosów, warto wybierać produkty przeznaczone stricte do takich włosów.

Stylizacja – czyli kilka słów o urządzenia bazujących na temperaturze

Wysoka temperatura emitowana przez prostownice, lokówki czy suszarki nie jest sprzymierzeńcem żadnego rodzaju włosów, a już na pewno – włosów kręconych. Dlatego też, chcąc cieszyć się intensywnością należy bezwzględnie zrezygnować z używania tego typu urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *