Jak przytyc – poradnik ‚krok po kroku’


Nie jesteś zadowolony ze swojej sylwetki? Chciałbyś nabrać mięśni i przytyć? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, który przedstawia proces budowania masy mięśniowej „krok po kroku”. Zastosuj się do przedstawionych rad i ciesz się mężniejszą, atletyczną sylwetką.

  1. Cel – sprecyzuj swoje oczekiwaniaW swoim dzienniku treningowym (notesie) zapisz swój cel. Sprecyzuj ile chcesz ważyć, jakie wymiary mają mieć poszczególne grupy mięśniowe. Im bardziej szczegółowo przedstawisz swój cel, tym lepiej będzie oddziaływać na Twoją motywację.
  2. Założenia treningoweTrening stanowi absolutną podstawę procesów budowania masy mięśniowej. Ustal harmonogram treningowy w taki sposób, byś zawsze był zdolny zrealizować plan. Pamiętaj, by oprzeć trening na ćwiczeniach wielostawowych (bazowych).
  3. Założenia dietetyczneRównie istotnym elementem budowania masy mięśniowej jest dieta. Twój jadłospis musi być zbilansowany i zdrowy. W Internecie znajduje się wiele gotowych rozwiązań dietetycznych. Pamiętaj jednak, że dieta musi być dostosowana indywidualnie – tj. odpowiadać generowanemu zapotrzebowaniu i współczynnikowi BMI.
  4. SuplementacjaRola suplementacji w budowaniu masy jest bardzo duża. Takie preparaty jak kreatyna, l-arginina czy aminokwasy BCAA przyczyniają się do tempa wzrostu włókien mięśniowych. Ponadto, takie preparaty jak białko, gainery oraz boostery energetyczne są świetnym uzupełnieniem diety.
  5. Stwórz planPosiadając harmonogram treningów, jadłospis i cel – możesz z powodzeniem stworzyć kompletny plan budowania masy mięśniowej. Uwzględnij w nim wszystko to, co ważne. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Pamiętaj jednak, by być realistą. Zbyt wysokie wymogi mogą wpłynąć demotywująco.
  6. Nie poddawaj sięKryzysy następują prędzej czy później. Sęk w tym, by nigdy się nie poddawać. To nie jest łatwe, ale przy odpowiednim podejściu jak najbardziej możliwe. Musisz wiedzieć, że istnieje tylko jedna droga do celu… nie ma innych „skrótów”.

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy POWODZENIA. Mamy nadzieję, że przy pomocy tego artykułu osiągnięcie sukcesu będzie jeszcze prostsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *