Pryszcze – jak leczyc?


Defekty skórne potrafią mieć negatywny wpływ na naszą urodę. Tak, niewątpliwie jest w przypadku wyprysków, które pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Wszak, ile razy zdarzyło Ci się, że pryszcz wyskoczył na czole przed randkę lub ważnym spotkaniem? Chcesz temu zapobiec? Chcesz uwolnić się od pryszczy i móc cieszyć się gładką, delikatną cerą?

Na odpowiednia profilaktykę nigdy nie jest za późno. Wszak, wypryski pojawiają się w każdym wieku – od niemowlęcego, aż po późną starość.

Pryszcze – poznaj wroga (przyczyny)

Aby rozpocząć skuteczne leczenie, musisz poznać przyczyny ich występowania. Do najpopularniejszych zaliczyć można:

  • brak odpowiedniej higieny (zbyt rzadkie, niedokładne mycie skóry)
  • wykorzystywanie złych kosmetyków (silne detergenty mogą podrażniać skórę, której alergiczna reakcja doprowadza do stanu zapalnego, co stanowi świetne warunki do rozwoju pryszczy)
  • złe odżywiania (nieodpowiednie nawyki żywieniowe, zbyt duża liczba słodyczy, szybkich dań i ostrych przypraw w diecie może mieć wpływ na naszą skórę, tudzież występowanie pryszczy)
  • brak ruchu (brak aktywności fizycznej wiąże się z gorszą kondycją organizmu, także skóry)
  • zażywane leki (kuracje hormonalne i inne zaawansowane leczenie może powodować zwiększoną tendencje organizmu do występowania trądziku)

Pryszcze – czy można zapobiec?

Oczywistym jest, że zapobieganie to proces znacznie łatwiejszy, aniżeli leczenie. Aby utrzymać skórę w optymalnej kondycji naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy zadbać o:

  • regularne zabiegi higieniczne
  • odpowiednie odżywianie (dieta zbilansowana, zmineralizowana i bogata w witaminy)
  • odpowiednie kosmetyki (mydła i płyny antybakteryjne wolne od silnych detergentów)

Warto również pamiętać o tym, iż pryszczy pod żadnym warunkiem nie wolno wyciskać. Chwilowa ulga może przobrazić się w znacznie bardziej skomplikowany problem, gdy dojdzie do rozsiania.

Leczenie pryszczy i trądziku można realizować wykorzystując tabletki (dostępne zarówno na receptę, jak i bez), kremy i maści oraz poddając się zabiegom medycyny kosmetyczno-medycznej, takim jak mikrodermabrazja, czy peeling chemiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *