Wszystko na temat pielegnacji wlosow blond


Pielęgnacja włosów blond jest absorbująca, wymagająca i dosyć czasochłonna. Poza podstawowymi zabiegami, należy dodatkowo olejować, stosować maseczki i odżywiać włosy, zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz.

5 sposobów na: pielęgnację włosów blond

Poniżej przedstawiamy pięć podstawowych zabiegów na pielęgnację włosów blond. Regularna ich realizacja jest gwarantem odpowiedniej kondycji oraz zdrowia włosów.

Mycie włosów blond

Zabieg mycia włosów blond należy realizować codziennie lub co drugi dzień. Na włosach jasnych bardzo szybko widać zanieczyszczenia, kurz i brak świeżości. Do codziennego odświeżania zaleca się stosować delikatne preparaty. Raz w tygodniu należy stosować silniejszy detergent celem pozbycia się ewentualnych drobnoustrojów.

Odżywianie od zewnątrz

Stosowanie odżywek do włosów to absolutna konieczność. Dodatkowe minerały i witaminy mają na celu zregenerować, wzmocnić, poprawić wygląd i nadać blasku włosom. Wybieraj odżywki sprawdzonych koncernów. Do włosów jasnych zalecane są odżywki zmywalne, gdyż nie pozostawiają one śladu stosowania.

Odżywianie od wewnątrz

To, co jemy ma ogromny wpływ na nasz wygląd i zdrowie. Dostarczane pożywienie rzecz jasna oddziałuje także na kondycję i wygląd naszych włosów. Zbilansowana, pełnowartościowa dieta w połączeniu z suplementacją biotyny, minerałów i witamin – to doskonały pomysł na odżywienie i wzmocnienie mieszków włosowych oraz skóry głowy.

Olejowanie

Zabieg olejowania ma na celu wzmocnienie ochrony włosa przed zniszczeniami, nadanie blasku oraz umożliwienie szybszej regeneracji zniszczonego włosa. Zaleca się raz na kilka tygodni intensywnie olejować włosy. Stosować należy tylko oleje naturalne. Przestrzegamy przed zastosowaniem „kolorowych” olejków, gdyż mogą one przebarwiać włosy.

Maski

Kolejnym zabiegiem odżywiającym/regenerującym jest stosowanie specjalnych maseczek. Zalecana częstotliwość to 3-5 razy w miesiącu. Dobór maseczki w zależności od typu włosów, skali zniszczeń oraz pożądanego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *