Wybielanie zebów – najlepsze domowe sposoby


Śnieżnobiały uśmiech jest domeną atrakcyjności. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób pragnie wyeliminować przebarwienia i zażółcenia. Niestety, nie każdego stać na drogie rozwiązania oferowane w gabinetach stomatologicznych.

Alternatywę mogą stanowić domowe metody – przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj pragniemy przedstawić absolutne TOP 3 zabiegów wybielających zęby.

 1. Herbata z czystka
  Czystek to roślina doskonale znana. Wykorzystywana jest bowiem w leczeniu rozmaitych chorób i dolegliwości. Wiele osób stosuje ją profilaktycznie, gdyż ma pozytywny wpływ na układ trawienny, immunologiczny i naczyniowo-sercowy.
  Co więcej, herbata z czystka jest także doskonałym sposobem na wybielenie zębów. Jej codzienna konsumpcja w ilości 2-3 kubków, pozwala wybielić zęby o nawet kilka tonacji. Jest to przy tym rozwiązanie w pełni bezpieczne – nie powodujące absolutnie żadnych defektów.
 2. Soda oczyszczona
  Soda oczyszczona to produkt spożywczy znany przede wszystkim ze swoich silnych właściwości odkwaszających i oczyszczających. Często stosowana jest w formie detoksu. Skuteczna jest także w przypadku zabiegów wybielających zęby. Efekty szczotkowania tą substancją widoczne są niemal natychmiastowo.
  Metoda ta ma jednak wadę – może negatywnie wpływać na kondycję szkliwa zębów. Z tego też względu, żaden stomatolog nie poleca tego rozwiązania. My również zalecamy ostrożne obchodzenie się z sodą. Mimo świetnych efektów wybielających (rezultaty widoczne są natychmiastowo), chyba nie warto ryzykować.
 3. Sok z cytryny
  Sok z cytryny to kolejna substancja, której wykorzystanie niesie za sobą szereg korzyści. Doskonale sprawdza się w roli suplementu wzmacniającego organizm i nie tylko.
  Wysoką efektywnością sok z cytryny może pochwalić się także przy zabiegu wybielania zębów. Szczotkowanie tą substancją pozwala osiągnąć natychmiastową poprawę.
  Ze względu na dużą zawartość kwasów owocowych należy jednak zabieg przeprowadzać od czasu do czasu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *