Co zrobic, aby prowadzic zdrowy tryb zycia?


Moda na tzw. zdrowy styl życia zawitała również do Polski. Coraz więcej osób decyduje się na metamorfozę funkcjonowania. To wynik wyższej świadomości społecznej dotyczącej konsekwencji zdrowotnych wynikających z prowadzenia niezdrowego stylu życia.

Jak zmienić tryb życia na zdrowszy?
Metamorfoza powinna mieć charakter kompleksowy. Oznacza to, że zmiana musi dotyczyć niemal całego funkcjonowania. Poniżej pokrótce przedstawiamy pięć, absolutnie kluczowych aspektów metamorfozy.

Dieta
To, co jemy jest ogromnie ważne. Jednak, nie tylko jakość ma znaczenie. Niesłychanie ważna jest również jakość, ilość, jak i regularność posiłków. Zaleca się jeść od 4 do nawet 7 razy na dobę, w mniejszych porcjach. Pory posiłków powinny być stałe.

Aktywność fizyczna
O XXI wieku mówi się, że jest domeną osób mało-aktywnych. To prawda, siedzący tryb życia prowadzi mnóstwo osób co jest zasługą pełnej automatyzacji i postępu technologicznego. Niestety, negatywnie odbija się to na zdrowiu naszego organizmu.

Aby uniknąć konsekwencji zdrowotnych wynikających z braku aktywności fizycznej, należy jak najwięcej się ruszać. Zaleca się minimum 30 minut dziennie aktywności o intensywności nie mniejszej niż 70% naszego tętna maksymalnego.

Sen
Mało kto zdaje sobie sprawę jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma sen. Wszak, to właśnie podczas tej części dnia w której śpimy zachodzą kluczowe procesy regeneracyjne.

Relaks
Przyczyną wielu chorób i dolegliwości bardzo często jest stres. Na całe szczęście, można go szybko i przyjemnie wyeliminować za sprawą relaksu. Według badań, na zajęcia relaksacyjne powinniśmy poświęcać nie mniej niż 5% naszego dnia, czyli lekko ponad godzinę dziennie.

Suplementy diet
Doskonałym uzupełnieniem naszej diety są suplementy. Ich stosowanie to jeden z opcjonalnych pomysłów na „zdrową” metamorfozę. Stosuj produkty na odkwaszanie, oczyszczanie i wzmocnienie organizmu, a szybko zauważysz różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *