Kuracja cytrynowa


Dieta cytrynowa to jadłospis, który stosowany jest w celach wspomagających leczenie takich chorób jak: osteoporoza, cukrzyca, nadwaga, katar żołądka, nadciśnienie. Stosuje się ją również w łagodzeniu objawów chorób wątroby i chorób nerwowych.

Kuracja cytrynowa – co to takiego?

Kuracja cytrynowa to jadłospis wzbogacony świeżą cytryną z cienką skórką. Od razu po wyciśnięciu należy wypić sok z cytryny, gdyż jego właściwości mogą zostać utracone pod wpływem tlenu znajdującego się w powietrzu.

Sok z cytryny w środowisku wewnętrznym podlega alkalizacji, dlatego też błędne jest myślenie, że może doprowadzić do zakwaszenia organizmu.

Kuracja cytrynowa: profilaktyka i leczenie

Kuracja cytrynowa z powodzeniem może być stosowana jako forma leczenia oraz profilaktyki. W tych dwóch przypadkach założenia kuracji nieco się od siebie różnią. Poniżej przedstawiamy zalecenia.

Profilaktyczna kuracja cytrynowa

Kuracja profilaktyczna trwa 10 dni. W tym czasie, jednostka ma na zadaniu przyjąć świeży sok z 30 cytryn. W każdym dniu, ilość spożywanego soku jest zróżnicowana.

Dzień 1 i dzień 101 cytryna
Dzień 2 i dzień 92 cytryny
Dzień 3 i dzień 83 cytryny
Dzień 4 i dzień 74 cytryny
Dzień 5 i dzień 65 cytryn

Lecznicza kuracja cytrynowa

Kuracja lecznicza trwa 12 dni. W tym czasie, jednostka ma na zadaniu przyjąć świeży sok z aż 200 cytryn.W każdym dniu ilość spożywanego soku jest zróżnicowana.

Dzień 1 i dzień 125 cytryn
Dzień 2 i dzień 1110 cytryn
Dzień 3 i dzień 1015 cytryn
Dzień 4 i dzień 920 cytryn
Dzień 5 i dzień 6,7,825 cytryn

Podczas kuracji cytrynowej rzadko kiedy występują jakiekolwiek skutki ubocznej. Jeśli jednak organizm reagowałby w sposób niestandardowy – np. Problemy z wypróżnianiem, należy zaprzestać kuracji leczniczej i kontynuować kurację profilaktyczną, celem przyzwyczajenia się żołądka do soku z cytryny.

Sok z cytryny musi być wypijany od razu, nie powinien być rozcieńczany i słodzony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *